Wydawnictwo Ryzalit

 

  Wydawnictwo Ryzalit to przedsięwzięcie mające upowszechniać, dokumentować i popularyzować dokonania szeroko rozumianej kultury. Przyjęta została nowoczesna forma przekazu książek i albumów jakimi są e-booki.
  Zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowane obniżenie kosztów wydania publikacji, a tym samym jej szerokiej dostępności dla wymagających czytelników.
  Obowiązkowe egzemplarze są rozsyłane i dostępne w 16 znaczących bibliotekach na terenie Polski.

"Z dziejów ochotniczych straży pożarnych powiatu nowosolskiego" - Marek Szczypczyk, Wydawnictwo Ryzalit, Nowa Sól, 2016

 

Wydawnictwo Ryzalit wydało kolejną publikację. Tym razem jest to książka Marka Szczypczyka zatytułowana "Z dziejów ochotniczych straży pożarnych powiatu nowosolskiego". Autor od wielu lat zajmuje się pisaniem o historii pożarnictwa i wydał do tej pory kilka opracowań. Jego prace stanowią w wielu przypadkach jedyne źródło rzetelnej informacji w tej dziedzinie. Wieloletnie poszukiwania i gromadzenie dokumentów, wywiadów i fotografii gwarantują czytelnikowi przedstawienie wnikliwego obrazu dziejów pożarnictwa nigdzie dotąd nie publikowanych.

 

"Zapach lipy i inne opowiadania" - Wojciech Jachimowicz, Wydawnictwo Ryzalit, Nowa Sól, luty 2016

 

To jedenasta książka Wojciecha Jachimowicza. Tym razem jest to zbiór opowiadań zatytułowany "Zapach lipy i inne opowiadania", wydana w formie papierowej z ilustracją na okładce wykonaną przez Alicję Jachimowicz. To opowieści o okolicach Nowej Soli, Zielonej Góry, o Żaganiu, Kargowej, Modrzycy, Gubinie, Kudowie Zdroju...

ISBN 978-83-928181-6-8

Ceramika Alicji Jachimowicz, Wydawnictwo Ryzalit, Nowa Sól 2015


Jest to album fotograficzny poświęcony ceramikom Alicji Jachimowicz.
We wstępie możemy przeczytać między innymi informacje: "Swoją przygodę z ceramiką Alicja Jachimowicz rozpoczęła już w czasie nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli. Wówczas korzystała z pracowni ceramicznej w miejscowym domu kultury, jednak dopiero w Leśnicy osiągnęła dojrzałość twórczą.
Jej dorobkiem zainteresował się wybitny fotografik Andrzej Kruszewski, dla którego ceramika A. Jachimowicz stała się inspiracją do wykonania cyklu zdjęć ukazujących oryginalność jej twórczości, co zaowocowało prezentowanymi w albumie fotografiami".
ISBN 987-83-928181-9-9

Zbiory muzyczne Dworu w Szybie, Nowa Sól 2011

 

W słowie wstępnym autor opisuje swoją Kolekcję Domową Instrumentów Muzycznych w Dworze w Szybie, wystawy ze zbiorów w Polsce i poza granicami, wystawy czasowe. Fotografie wybranych eksponatów Kolekcji Domowej Instrumentów Muzycznych, rękopisów i wydawnictw muzycznych oraz znaków wodnych na papierze czerpanym wykonał artysta fotografik Andrzej Kruszewski. 

Redakcja techniczna i projekt okładki Barbara Jachimowicz

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ISBN 978-83-928181-5-1

Budowle drewniane, szachulcowe i kamienne w mojej okolicy, Nowa Sól 2011

 

E-book pod redakcją Wojciecha Jachimowicza prezentuje czytelnikom nagrodzone i wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim opowiadania oraz impresje, które, zdaniem komisji konkursowej, przedstawiają w swojej treści wartości tak literackie, poznawcze jak i historyczne autorów z różnych stron Polski. Redakcja techniczna i projekt okładki Barbara Jachimowicz.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ISBN 978-83-928181-3-7

Zimowe pejzaże wiejskie, Dorobek Zimowego Pleneru Fotograficznego, Nowa Sól - Szyba 2011

 

Autorem e-booka jest Wojciech Jachimowicz. Publikacja zawiera listę uczestników pleneru, prace fotograficzne oraz zdjęcia z przebiegu pleneru.

Redakcja techniczna: Barbara Jachimowicz

ISBN 978-83-928181-2-0

XXIII Plener Malarski i Fotograficzny, Krajobraz i architektura Wzgórz Dalkowskich, 750-lecie Szprotawy, Katalog prac, Nowa Sól 2010

 

Katalog prac autorstwa Wojciecha Jachimowicza zawiera listę uczestników pleneru, prace malarskie, prace fotograficzne, informacje o Dworze w Szybie, informacje o Szprotawie, informacje o plenerze oraz informacje o organizatorach pleneru i współpracownikach.

Redakcja techniczna i projekt okładki Barbara Jachimowicz

ISBN 978-83-928181-1-3

Organy piszczałkowe w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie, Nowa Sól 2010

 

E-book autorstwa Wojciecha Jachimowicza zawiera informacje o Szprotawie, historię kościoła w Szprotawie, ogólne informacje o organach na przestrzeni dziejów, dokładną inwentaryzację organów piszczałkowych w kościele w Szprotawie, wykaz prac zalecanych, notę o autorze. Współautorem publikacji jest Maciej Boryna (rozdział o Szprotawie) oraz Karol Błaszczyk (rozdział o kościele pw. WNMP w Szprotawie).

Redakcja techniczna i projekt okładki Barbara Jachimowicz

ISBN 978-83-928181-8-2

XX Plener Malarski i Fotograficzny "Piękno Wzgórz Dalkowskich", Nowa Sól 2010

 

Jest to katalog prac malarskich i fotograficznych jubileuszowego XX Pleneru Malarskiego i Fotograficznego w Szybie, który odbył się 5 czerwca 2009r. pod redakcją Wojciecha Jachimowicza. Publikacja zawiera listę uczestników Pleneru, wszystkie prace malarskie, prace fotograficzne, informacje o wsi i o Dworze, informacje o plenerze oraz zdjęcia z jego przebiegu.

Redakcja techniczna Barbara Jachimowicz

ISBN 978-83-928181-4-4

Wojciech Jachimowicz
Wojciech Jachimowicz

 

 

Pracownia Renowacji Fisharmonii

 

Dwór w Szybie

 

 

Fisharmonia ssąca zbudowana przed stu laty w Rotterdamie

 

*  *  *

 

Fisharmonia tłocząca odrestaurowana w Pracowni Renowacji Fisharmonii
w Dworze w Szybie

*  *  *

Bardzo ozdobna fisharmonia wykonana w całości z drewna mahoniowego, odrestaurowana

dla Galerii Fotografii Artystycznej
w Nowej Soli

*  *  *